donderdag 15 december 2022
Huishoudhulp Met Poetsdoek Rh

Huishoudhulp op komst

In een samenleving die vergrijst zijn goed opgeleide huishoudhulpen heel erg nodig om ouderen langer (semi-)zelfstandig te houden. Daar is echter een tekort aan. GO! CVO Crescendo en de gemeente Tervuren slaan de handen in elkaar om daarvoor in de regio een oplossing aan te reiken en organiseert vanaf januari 2023 een opleiding Huishoudhulp. Dat is het jaar netjes inzetten.


“Een goed opgeleide huishoudhulp vinden is niet makkelijk. Zeker met het oog op de vergrijzing is het nodig om mensen op te leiden zodat ouderen zo lang mogelijk in hun eigen omgeving kunnen verzorgd worden,” vertelt Els Berlanger, adjunct-directeur van GO! CVO Crescendo. Het CVO en de gemeente Tervuren slaan de handen in elkaar om een opleiding Huishoudhulp te organiseren. De praktijkgerichte opleiding Huishoudhulp start op 9 januari en duurt zes maanden.

Crescendo CVO biedt twee trajecten aan: ‘Huishoudhulp Dienstencheques’ en ‘Huishoudhulp Zorg’. Bij ‘Huishoudhulp Dienstencheques’ leren de cursisten de basisprincipes en -houdingen van huishoud- en zorgberoepen. Daarnaast komen ook de praktische modules schoonmaken, boodschappen doen, maaltijden bereiden, verstellen van textiel, wassen en strijken aan bod. Dit vormt een intensieve opleiding van 410 lestijden. “Kies je voor ‘Huishoudhulp Zorg’, dan wordt die opleiding aangevuld met nog eens drie extra modules en leer je ook aangepast koken, EHBO en ondersteuning van fysiek en psychosociaal welbevinden”, aldus Els Berlanger.

Daarnaast presteert elke cursist, ongeacht de opleiding, 80 uren op de werkvloer. Voor de organisatie van dit werkplekleren werkt Crescendo CVO samen met het woonzorgcentrum van Tervuren en de groep Ferm. Op die manier krijgen ze de meest actuele en realistische leerervaring.

quote icoon

Voor de organisatie van dit werkplekleren werkt Crescendo CVO samen met het woonzorgcentrum van Tervuren en de groep Ferm. Op die manier krijgen ze de meest actuele en realistische leerervaring.

“Wij zijn heel blij dat wij aan deze opleiding kunnen meewerken”, aldus Ilse Schepens, directeur Ferm Huishoudhulp. “Op die manier bieden we de cursisten de kans om praktijkervaring op te doen zodat ze vlot doorstromen naar de job van huishoudhulp. Werkgelegenheid creëren en kansen bieden zijn de kern van onze organisatie. Wij dragen zorg voor onze medewerkers. Bij ons zijn het geen huishoudhulpen, maar huishoudhelden.”

Wie slaagt voor alle modules krijgt een certificaat en is klaar voor de arbeidsmarkt.

Ook de talenkennis van de cursisten is belangrijk. Er is een instaptest Nederlands voor alle kandidaten. Een minimale basiskennis volstaat, maar cursisten die nood hebben aan extra lessen Nederlands kunnen twee halve dagen per week les volgen. Ligo is de Taalpartner in deze opleiding.

.