Het zesde jaar van GO! basisschool Paalbos in Assebroek wist zich voor de finale van de Whizzkidswedstrijd te kwalificeren. Van zo maar liefst 677 zesdejaarsklassen gaan de Paalbossers door naar de finale in mei, waar de beste 10 klassen gaan strijden voor de hoogste eer.
GO! basisschool Paalbos in Assebroek omschrijft zichzelf als een school te midden van een prachtige, groene omgeving waar de kinderen maximaal buiten kunnen leren, spelen en beleven! Klinkt misschien een beetje als een school van weleer toen ons landschap nog grotendeels weelderig groen kleurde. Toch is de school allesbehalve van weleer, integendeel. Met STEAM, KIVA, binnenklasdifferentiatie en veel projectwerk staat ze volop in de 21e eeuw. En succesvol, zo blijkt.
De leerlingen van het 6e leerjaar van GO! basisschool Paalbos in Assebroek (een van de scholen van scholengroep !mpact) kregen vrijdag 18 maart te horen dat ze een finaleplaats bemachtigd hebben in de Whizzkidswedstrijd.
Whizzkids organiseert jaarlijks een ICT-wedstrijd waaraan leerlingen uit het lager onderwijs uit België en Nederland kunnen deelnemen. Didactisch gebruik van ICT en multimedia binnen de verschillende leergebieden staan hier centraal. Alle vragen en opdrachten staan in het thema van geïntegreerd ICT-gebruik. De afgelopen maanden kregen ze drie vragenreeksen toegestuurd waarbij ze al hun digitale vaardigheden moesten bovenhalen om die te beantwoorden.
Groep 6 van GO! basisschool Paalbos deed het tijdens deze vragenreeksen zeer goed en behaalde zo een plaats in de online halve finale. Daar streden 50 klassen om een plaats te veroveren in de top 10 en zo door te stoten naar de grote finale die plaatsvindt op 12 mei in Walibi. 16 vragen dienden opgelost te worden door 4 leerlingen in afzondering, terwijl de andere leerlingen van de klas een praktische proef voorgeschoteld kregen.
De leerlingen van groep 6 behaalden uiteindelijk de 8e plaats. Geen klein bier als je weet dat er 677 zesde leerjaren deelnamen aan de wedstrijd. Met die 8e plaats belandden ze in de top 10. En zo verzekerden ze zich van deelname aan de grote finale op 12 mei naar Walibi.
Duimen maar voor onze groene whizzkids!
.